Fruits & Vegetables

蔬果

Shop fresh fruits and vegetables, including local produce, tropical fruits, and Asian greens like peaches, mangoes, and bok choy—perfect for everyday cooking.

Filter Results

Dietary

Dietary

Additional Filters

Additional Filters

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Just for you

Just for you

Search Results

Sort by
  • A-Choy - (Taiwanese Lettuce), Fresh, 500 Gram

    A-Choy - (Taiwanese Lettuce), Fresh, 500 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $3.85 avg/ea
    was $5.50 avg/ea
    $0.77/100g
  • Arrow - Head Root, 0.4 Kilogram

    Arrow - Head Root, 0.4 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.90 avg/ea
    $0.73/100g
  • Arrowroot - fun-got, Fresh, 1 Kilogram

    Arrowroot - fun-got, Fresh, 1 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $4.39 avg/ea
    was $7.69 avg/ea
    $0.44/100g
  • Asian Pear - Brown, Fancy, 0.4 Kilogram

    Asian Pear - Brown, Fancy, 0.4 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $1.75 avg/ea
    was $3.52 avg/ea
    $0.44/100g
  • BB - Kabocha Box, 2.18 Kilogram

    BB - Kabocha Box, 2.18 KilogramOpen product description

    $12.99
    was $19.99
    $0.60/100g
  • Bean - Sprout, 340 Gram

    Bean - Sprout, 340 GramOpen product description

    $1.99
    was $2.99
    $0.59/100g
  • Black - Garlic, 250 Gram

    Black - Garlic, 250 GramOpen product description

    $5.99
    was $6.99
    $2.40/100g
  • Black Beauty - BC Watermelon, 1 Kilogram

    Black Beauty - BC Watermelon, 1 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $5.49 avg/ea
    $0.55/100g
  • Bok Choy - Baby, Fresh, 1 Kilogram

    Bok Choy - Baby, Fresh, 1 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $4.39 avg/ea
    was $8.80 avg/ea
    $0.44/100g
  • Bok Choy - Mue, Fresh Bunch, 1 Pound

    Bok Choy - Mue, Fresh Bunch, 1 PoundOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.69/lb
    was $4.99/lb
    $0.59/100g
  • Bok Choy - Shanghai Mue, Fresh, 640 Gram

    Bok Choy - Shanghai Mue, Fresh, 640 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $3.23 avg/ea
    was $7.04 avg/ea
    $0.50/100g
  • Canada Leaf - Canadian Ginseng Tea, 33 Gram

    Canada Leaf - Canadian Ginseng Tea, 33 GramOpen product description

    $20.99
    $63.61/100g
  • Chan Kee - Azuki Red Beans, 330 Gram

    Chan Kee - Azuki Red Beans, 330 GramOpen product description

    $3.99
    $1.21/100g
  • Chan Kee - Black Moss, 35 Gram

    Chan Kee - Black Moss, 35 GramOpen product description

    $7.19
    $20.54/100g
  • Chan Kee - Dried Fungus, 90 Gram

    Chan Kee - Dried Fungus, 90 GramOpen product description

    $4.39
    $4.88/100g
  • Cherries - Fancy, 2 Pound

    Cherries - Fancy, 2 PoundOpen product description

    $14.99
    $1.65/100g
  • Cherries - Fresh, Extra Large, 1 Pound

    Cherries - Fresh, Extra Large, 1 PoundOpen product description

    Final cost based on weight
    $4.99/lb
    was $16.99/lb
    $1.10/100g
  • Chinese - Chinese Leeks, 250 Gram

    Chinese - Chinese Leeks, 250 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.47 avg/ea
    $0.99/100g
  • Chinese Celery - Fresh, 454 Gram

    Chinese Celery - Fresh, 454 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.99 avg/ea
    was $5.49 avg/ea
    $0.66/100g
  • Chinese Yam - Peeled, 454 Gram

    Chinese Yam - Peeled, 454 GramOpen product description

    $3.49
    was $5.99
    $0.77/100g
  • Choice - Baby Gai Choy, 454 Gram

    Choice - Baby Gai Choy, 454 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $1.99 avg/ea
    was $3.99 avg/ea
    $0.44/100g
  • Choice - Chives Green, 0.25 Kilogram

    Choice - Chives Green, 0.25 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.20 avg/ea
    was $3.85 avg/ea
    $0.88/100g
  • Choice - Choice Taiwan Cabbage, 2 Kilogram

    Choice - Choice Taiwan Cabbage, 2 KilogramOpen product description

    Final cost based on weight
    $3.92 avg/ea
    was $7.89 avg/ea
    $0.20/100g
  • Choice - Cocktail Grapefruit 3 pcs, 3 Each

    Choice - Cocktail Grapefruit 3 pcs, 3 EachOpen product description

    $3.99
    $1.33 each
  • Choice - Gai Lan Mui, 454 Gram

    Choice - Gai Lan Mui, 454 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.99 avg/ea
    was $5.49 avg/ea
    $0.66/100g
  • Choice - Tong Ho, 454 Gram

    Choice - Tong Ho, 454 GramOpen product description

    Final cost based on weight
    $2.29 avg/ea
    was $4.99 avg/ea
    $0.50/100g
  • Cukes - Mini, Fresh, 1 Pound

    Cukes - Mini, Fresh, 1 PoundOpen product description

    Final cost based on weight
    $3.99/lb
    $0.88/100g
  • Dan-D Pak - Black Turtle Beans, 400 Gram

    Dan-D Pak - Black Turtle Beans, 400 GramOpen product description

    $3.29
    $0.82/100g
  • Dan-D Pak - Kidney Beans Dark Red, 400 Gram

    Dan-D Pak - Kidney Beans Dark Red, 400 GramOpen product description

    $4.29
    $1.07/100g
  • Dan-D Pak - Red Pitted Dates, 200 Gram

    Dan-D Pak - Red Pitted Dates, 200 GramOpen product description

    $3.49
    $1.75/100g