Mushroom - Brown Beech, Fresh

Mushroom - Brown Beech, Fresh, 150 Gram

$0.99
was $1.99
$0.66/100g

Sale Information

Sales price valid from 17/09/2026 until 05/11/2026

Description

Brown Beech Mushroom. Imported and fresh. A variety of Asian mushrooms grown on beech trees as well as other hardwoods, Crunchy and chewy in texture and nutty, savoury in flavour.
Product Number: 06957937480075

You may also like

Bean - SproutBean - Sprout, 340 Gram$1.99 was $2.99
Shallots - Fresh, BulkShallots - Fresh, Bulk, 50 Gram$0.55 avg/ea
Annie's - Macaroni & Cheese, Four CheeseAnnie's - Macaroni & Cheese, Four Cheese, 156 Gram$4.49
Mushroom - Seafood, FreshMushroom - Seafood, Fresh, 150 Gram$0.99 was $1.99
Beans - Green, Whole, FreshBeans - Green, Whole, Fresh, 1 Pound$2.99/lb was $5.49/lb
Potatoes - Russet Potatoes BulkPotatoes - Russet Potatoes Bulk, 320 Gram$0.70 avg/ea was $1.76 avg/ea
Mushrooms - Shiitake FreshMushrooms - Shiitake Fresh, 227 Gram$3.49 was $4.99
QUE PASA - Organic Tortilla Chips SaltedQUE PASA - Organic Tortilla Chips Salted, 350 Gram$4.99 was $5.49

Sale Information

Sales price valid from 17/09/2026 until 05/11/2026

Description

Brown Beech Mushroom. Imported and fresh. A variety of Asian mushrooms grown on beech trees as well as other hardwoods, Crunchy and chewy in texture and nutty, savoury in flavour.
Product Number: 06957937480075

You may also like

Bean - SproutBean - Sprout, 340 Gram$1.99 was $2.99
Shallots - Fresh, BulkShallots - Fresh, Bulk, 50 Gram$0.55 avg/ea
Annie's - Macaroni & Cheese, Four CheeseAnnie's - Macaroni & Cheese, Four Cheese, 156 Gram$4.49
Mushroom - Seafood, FreshMushroom - Seafood, Fresh, 150 Gram$0.99 was $1.99
Beans - Green, Whole, FreshBeans - Green, Whole, Fresh, 1 Pound$2.99/lb was $5.49/lb
Potatoes - Russet Potatoes BulkPotatoes - Russet Potatoes Bulk, 320 Gram$0.70 avg/ea was $1.76 avg/ea
Mushrooms - Shiitake FreshMushrooms - Shiitake Fresh, 227 Gram$3.49 was $4.99
QUE PASA - Organic Tortilla Chips SaltedQUE PASA - Organic Tortilla Chips Salted, 350 Gram$4.99 was $5.49

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...